Sdílet

Tweet

Goodgame Big farm

Goodgame Big farm

Po náročném dnu v práci máme nejednu možnost trochu relaxovat. Do jisté míry nám tak přišlo vhod rozšíření vysokorychlostního připojení, díky němuž můžeme naplno využívat všech výhod internetu. Kapitolou samu o sobě je online hraní. K dispozici máme nespočet her všech žánrů i zaměření. Stačí si jen vybrat, co sedne právě nám. O naší přízeň se snaží usilovat i vývojáři Goodgame studia. Ti mají v portfoliu hned několik zajímavých titulů simulující nějakou činnost. Virtuálně se tak můžeme stát i farmářem v originálně zpracovaném Big farm. Klady této hry jsou prosté, komiksová grafika protkaná zajímavým příběhem, jenž nám zpříjemňuje postup ve hře.

Do té se dostáváme ve chvíli, kdy již není jiného zbytí. Rodinná farma chátrá a bez zásahu zvenčí je jen otázka času, kdy upadne úplně. I když se strýček George snaží, je již příliš starý, aby se zvládl o usedlost starat. Ke slovu tak přicházíme my, abychom se chopili rýče a navrátili farmě bývalou slávu. George se sice naší přítomností cítí být ohrožen, avšak pokud prokážeme svou odbornost, dozajista nás přijme. Jenže k tomu máme v tuto chvíli ještě hodně daleko. O zemědělství nemáme příliš zdání a v počátku jsme proto vděční za ochotné sousedy. Ty pravidelně chodí na návštěvu přispěchat s nějakou tou dobrou radou. Ty nám pomáhají pochopit základní principy hry, v nichž nechybí strategický prvek.

Abychom mohli v maximální míře využívat možností hry, je potřeba zvolit kompromis. I kdybychom si to přáli, není v našich silách se věnovat úplně všemu. Chtě nechtě se dříve nebo později budeme muset na něco specializovat a tomu věnovat veškerou svou pozornost. Při tom je potřeba krom výrobních prostředků dbát i na pohodlí zaměstnanců. Jen pokud budou plně spokojení, tak budou pracovat na plné obrátka. V opačném případě bude potíž je pomalu přimět něco dělat a efektivita výroby prudce poklesne. Goodgame Big farm zkrátka nenechává prostor spekulování, je potřeba si pořádně promyslet své kroky. Jen tak máme možnost se začít měřit s nejlepšími. A to je dalším kladem hry, dovoluje nám se stát členem cechu farmářů a plnit společné úkoly.

World of Warplanes

Kdo by si v dětství nepřál být stíhacím pilotem. Nyní díky World of Warplanes dostáváme příležitost zažít vzrušující atmosféru vzdušných bitev. Na výběr máme s desítek stíhačů, těžkých stíhačů a bombardérů, s nimiž změříme síly s dalšími hráči na mapách inspirovaných skutečnými bojišti.

Mahjong zdarma

Tato původem Čínská hra byla známá svou vysokou obtížností. Zřejmě i proto k jejímu masivnějšímu rozšíření do celého světa došlo až po první světové válce, kdy začali vznikat lehčí a zábavnější varianty této hry. Mahjong online si můžete v nejedné variaci zahrát zdarma i vy.