Sdílet

Tweet

Goodgame Empire

Goodgame Empire

Touha zažít nějaké to dobrodružství je zakořeněna v každém z nás. U někoho je tak silná, že se pustí do plnění tohoto snu v nějakém nebezpečném povolání. U jiných je skryta hluboko pod povrchem a dáváme ji prostor v podobě her. Dříve jsme tak s oblibou hrávali na kovboje a indiány případně lupiče a policisty. Dnešní doba nám dává mnohem více prostoru popustit uzdu fantazii. Online svět her je téměř neomezenou studnicí dobrodružství všeho druhu. Pro každého má to pravé dobrodružství, po němž tolik touží. Není žádným problémem se chopit samopalu v zápalu válečné vřavy. Avšak se stejnou lehkostí se můžeme postavit do čela armády v nelítostném středověku. To nám může zprostředkovat i Goodgame studio, jejichž Empire se řadí k tomu nejlepšímu, co lze ze středověkých strategií objevit.

Do příběhu vstupujeme ve chvíli, kdy je země prince Viléma sužována nájezdy loupeživých baronů. Ty již ztratily veškeré ostychy a vydávají se stále hlouběji do Vilémovi říše. Tomu je potřeba učinit přítrž. Takováto drzost by byla jen motivací dalším baronům, aby se snažili urvat kus Vilémovi říše pro sebe. Jenže, aby mohl pořádně praštit barony přes prsty, potřebuje někoho, kdo se postaví do čela jeho mocné armády. A komu jinému by měl důvěřovat, než nám, svému dávnému příteli. Na Vilémův hrad tak přijíždíme s jasným cílem vyrazit na trestnou výpravu zničit nejbrutálnějšího s baronů. Ve chvíli, kdy jeho sídlo padá pod přílivem našich vojsk, dostávají pořádnou lekci i ostatní baroni, jimž náhle spadla veškerá odvaha. V zemi prince Viléma může po dlouhé době zase zavládnout klid a mír. Alespoň na chvíli. V této bouřlivé době totiž nic nemá dlouhého trvání a je jen otázkou času, než dojde na další šarvátku.

Naším úkolem je se na tento okamžik připravit. Za svou statečnost jsme byli odměněni vlastním hradem se spoustou poddaných. Za ně od tohoto okamžiku přebíráme odpovědnost a na našich rozhodnutích bude záviset, jak se jim do budoucna povede. Je tak potřeba nastartovat ekonomiku. K tomu by mělo dopomoci vybudování chýše dřevorubce, kamenolom a nějaké to políčko pšenice. Nyní již máme k dispozici stavební suroviny k rozšiřování hradu. Přistavíme proto potřebná obydlí pro poddané, krčmu, kasárna či trh. To nám umožní verbovat do armády a konečně mít na hradbách chrabré ochránce. Ti se budou do budoucna náramně hodit. Goodgame Empire je postaven na soupeření reálných hráčů seskupených v aliancích. To sebou přináší velkolepé války o nadvládu nad územím. A v takové válce je velikost armády rozhodujícím faktorem. Jen pokud máme dostatek mužů k obraně i útoku, staneme se postrachem širokého okolí. A kdo by po něčem takovém netoužil? Mít tam někde svůj virtuální kout, kde se všichni klepou při vyslovení vašeho jména.

World of Warplanes

Kdo by si v dětství nepřál být stíhacím pilotem. Nyní díky World of Warplanes dostáváme příležitost zažít vzrušující atmosféru vzdušných bitev. Na výběr máme s desítek stíhačů, těžkých stíhačů a bombardérů, s nimiž změříme síly s dalšími hráči na mapách inspirovaných skutečnými bojišti.

Mahjong zdarma

Tato původem Čínská hra byla známá svou vysokou obtížností. Zřejmě i proto k jejímu masivnějšímu rozšíření do celého světa došlo až po první světové válce, kdy začali vznikat lehčí a zábavnější varianty této hry. Mahjong online si můžete v nejedné variaci zahrát zdarma i vy.