Sdílet

Tweet

Goodgame Galaxy

Goodgame Galaxy

Nikdy v minulosti jsme neměli tolik příležitostí dát prostor své fantazii jako nyní. Nové online hry rostou rychlostí blesku a srdce každého náruživého hráče může plesat radostí. V podstatě by ani nebylo možné stihnout projít všechny vydané tituly. U vývojářských studií si totiž až příliš uvědomují potenciál tohoto odvětví a tak se snaží přijít s tím svým zaručeně úspěšným hitem. Spousta her se ke statusu nesmírně oblíbená ani nepřiblíží, to však neznamená, že se jim nepodaří si vybudovat svoji hráčskou základnu. A ta kolikrát stačí k tomu, aby mohli být spokojené obě strany. Hráči mají něco originálního a vývojáři si vydělají na plat. Do této kategorie se řadí i kousek od Goodgame studia. Jejich Galaxy není nejhranější hrou tohoto studia, přesto má své místo na slunci.

Sci-fi žánr vždy přitahoval pozornost diváků a v mnohém stavěl na podlých a zákeřných mimozemských potvorách, co se snaží vyhubit či zotročit lidstvo. Na tomto klišé stojí i příběh této hry. Lidstvo během svých výprav do vesmíru našlo odpověď na dávnou otázku. Již ví, že nejsou v nekonečném univerzu sami. Bohužel však znají i odpověď na záměry právě nalezené rasy. Goroxové se narodili s jediným instinktem, instinktem, co je neustále žene do dalších válek s civilizacemi celého známého vesmíru. Jejich krvelačné touhy zmasakrovali nejednu planetu a právě si vyhlédli další cíl. Tvrdé boje s mnoha lidskými obětmi nakonec dokázali Zemi ochránit od bezprostředního nebezpečí, avšak Goroxové stále číhají ve stínech, aby se vrátili dokončit svou práci. To jediné, co jim stojí v cestě je řada obranných základen na pomezí galaxie. Ty prožívají každodenní boje. Není se tak čemu divit, že jejich velitelé nemívají dlouhou životnost.

A právě v tento okamžik se jedné takové základny ujímáme my. Její stav v tuto chvíli lze popsat jediným slovem, nuzný. Je potřeba co nejrychleji zřídit základní obranu, těžební kolektory a samozřejmě i výrobní a výzkumné moduly. Až se podaří rozchodit základní ekonomiku základny, můžeme začít pomýšlet na stavbu útočných jednotek. Ty následně použijeme a odvetnému útoku proti Goroxům. Paradoxně však Goroxové nejsou tím nejhorším, co na nás v této bohem zapomenuté části vesmíru čeká. V Goodgame Galaxy funguje jasně definované rozdělení světa. Ten vlastní trojice korporací bránicí své vlastní zájmy. Velitelé jednotlivých základen tak nejen bojují s nájezdy Goroxů, ale musí čelit i ataků konkurenčním korporací. Nebo konkrétněji jednotlivých aliancí snažících se zvýšit svůj vliv. Lidstvo se zřejmě nikdy nepoučí a i tváří tvář nejhoršímu nepříteli, co potkali, se bude rvát o moc a peníze.

World of Warplanes

Kdo by si v dětství nepřál být stíhacím pilotem. Nyní díky World of Warplanes dostáváme příležitost zažít vzrušující atmosféru vzdušných bitev. Na výběr máme s desítek stíhačů, těžkých stíhačů a bombardérů, s nimiž změříme síly s dalšími hráči na mapách inspirovaných skutečnými bojišti.

Mahjong zdarma

Tato původem Čínská hra byla známá svou vysokou obtížností. Zřejmě i proto k jejímu masivnějšímu rozšíření do celého světa došlo až po první světové válce, kdy začali vznikat lehčí a zábavnější varianty této hry. Mahjong online si můžete v nejedné variaci zahrát zdarma i vy.