Sdílet

Tweet

Goodgame Jump Jupiter

Goodgame Jump Jupiter

I v záplavě graficky nabušených her občas člověk rád nostalgicky zavzpomíná na staré časy. Ač tomu dnešní mladá generace nejspíše nebude chtít uvěřit, ony i ty stařičké hry mají stále něco do sebe. I když zřejmě spíše pro ty, kdo si je vychutnávali jakožto žhavé novinky. Spousta pamětníků tak s oblibou přivítala dlouhá léta odkládaný návrat legendy Duke Nukema. Zatímco jedni chrochtali blahem, druhý pomlouvali, kde mohli. Zkrátka nová generace odkojená ultra grafikou již nedokáže tolik ocenit samotnou hratelnost. To je dozajista škoda, sami netuší, o co se ochuzují. Jednu živoucí legendu se snažili přivést opět na výsluní i v Goodgame studiu. Jejich Jump Jupiter je inspirován všem známým Super Mariem. Toho myslím není potřeba představovat. Tento instalatér se dočkal i svého filmového ztvárnění, takže o jeho nekončícím boji s ještěry toho bylo řečeno již mnoho.

To samé se však nevztahuje na Jump Jupiter. Tato hra zůstává tak trochu stranou mimo hlavní proud. A přitom má co nabídnout. Náš hrdina plánoval velké cesty ke hvězdám, místo toho však skončil doslova za humny. Jeho raketa tvrdě dopadla na povrch Jupiteru. Ohromný náraz vymrštil části rakety po širém okolí planety i jejích přilehlých měsíců. To na první pohled vyznívá jako konec vesmírného dobrodružství. Avšak pro našeho hrdinu ono dobrodružství teprve začíná. I když drobet jiné, než původně plánoval. Pokud se hodlá alespoň nějak dostat domů, potřebuje provizorně opravit svou raketu. Jenže k tomu je zapotřebí dát dohromady většinu klíčových systému. A ty, jak víme, leží kdesi na Jupiteru a jeho měsících. Nedá se nic dělat, musíme se vydat na nebezpečnou pouť po této nehostinné krajině.

Projít zrádným terénem by bylo náročné samo o sobě, natož s pořádnou várkou různorodých potvor. Proskákat nástrahami nám navíc neusnadňují ani další hráči. V Goodgame Jump Jupiter se na mapách potkáváme s dalšími hráči, co právě danou mapu prochází. Není tak žádnou výjimkou nepříjemná diverze. Ano, zbraně určené primárně ke zpomalování a omračování příšer Jupiteru jdou použít i na ostatní hráče. Nemusíme tak zůstávat jen u sterilního procházení map. Když máme špatnou náladu, můžeme si ji zpravit nějakou tou záludností na nic netušícího procházejícího: v tomto ohledu má hra navrch oproti svému vzoru, kde jsme se interakce nedočkali. V Jump Jupiteru tímto dostáváme onu potřebnou přidanou hodnotu, co nás může přesvědčit k tomu, abychom se na toto vesmírné dobrodružství vydali.

World of Warplanes

Kdo by si v dětství nepřál být stíhacím pilotem. Nyní díky World of Warplanes dostáváme příležitost zažít vzrušující atmosféru vzdušných bitev. Na výběr máme s desítek stíhačů, těžkých stíhačů a bombardérů, s nimiž změříme síly s dalšími hráči na mapách inspirovaných skutečnými bojišti.

Mahjong zdarma

Tato původem Čínská hra byla známá svou vysokou obtížností. Zřejmě i proto k jejímu masivnějšímu rozšíření do celého světa došlo až po první světové válce, kdy začali vznikat lehčí a zábavnější varianty této hry. Mahjong online si můžete v nejedné variaci zahrát zdarma i vy.